FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ze względów bezpieczeństwa w podniebną podróż nie zabieramy: kobiet w ciąży, dzieci poniżej 4 roku życia, osób, które nurkowały do 48 godzin przed lotem

Loty balonem odbywają się przez cały rok od poniedziałku do niedzieli. Starty planowane są zaraz o wschodzie słońca oraz przed jego zachodem, ale są silnie zależne od warunków meteorologicznych.

Nie jest możliwe wykonanie lotu balonem w przypadku:
opadów atmosferycznych, zbyt niskiej podstawy chmur, mgieł, lub komórek burzowych w promieniu 100 km od miejsca startu. Prędkość wiatru nie może przekraczać 15 km/h.

Balon jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Loty balonem wykonywane są przez doświadczonych pilotów i realizowane są na sprzęcie wysokiej jakości. Balony posiadają unijne certyfikaty oraz podlegają zgodnej z przepisami obsłudze technicznej. Loty realizowane są tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Zalecamy wygodny strój, dostosowany do pory roku. Proponujemy założyć nakrycie głowy, bluzę z długim rękawem, kryte obuwie na płaskiej podeszwie. Polecamy również wziąć okulary przeciwsłoneczne

W przypadku lotów na prywatnych istnieje możliwość wyboru indywidualnego miejsca startu. Po przesłaniu dokładnej lokalizacji analizujemy ją i sprawdzamy dostępność przestrzeni powietrznej. Miejsce do startu nie powinno być mniejsze niż 60 m x 60 m oraz nie powinno znajdować się w bezpośrednimi sąsiedztwie linii energetycznych.

Komfort naszych pasażerów jest dla nas najważniejszy, dlatego do naszych balonów zabieramy max. 8 pasażerów.

Specyfika balonów na ogrzane powietrze polega na eliminowaniu niebezpiecznych sytuacji jeszcze przed startem. Do lotu potrzeba niemal idealnych warunków, dlatego w przypadku zagrożenia opadami, wiatru przekraczającego 15 km/h, czy gęstej mgły lot może zostać odwołany. Informację o odwołaniu lotu przekazujemy najczęściej na 3 dni przed ustaloną datą. W tej sytuacji ustalamy inny, dogodny dla pasażerów termin.

Niestety nie zabieramy kobiet w ciąży na lot balonem.

W takim przypadku prosimy o pilny kontakt z biurem i poinformowanie o takiej sytuacji
Rezygnacja z lotu przez pasażera w okresie krótszym niż 24 godziny przed umówioną godziną spotkania oznacza utratę możliwości ponownego skorzystania z vouchera-lot przepada.

Tak. W naszej firmie latamy cały rok. Dodatkowo od późnej jesieni do wczesnej wiosny istnieje możliwość latania w trakcie całego dnia. W cieplejszych miesiącach loty odbywają się jedynie zaraz po wschodzie oraz przed zachodem słońca.

Chociaż najważniejszym ograniczeniem jest wzrost (minimum 110 cm), to nie polecamy lotów dla dzieci poniżej 4 roku życia. Do 18 roku życia konieczna jest obecność opiekuna. Nie ma górnej granicy wieku lotu balonem, ale osoba powinna być w stanie przytrzymać się uchwytów w koszu i ugiąć nogi do lądowania.

Limit wagowy dla standardowych biletów to 110 kg. Powyżej pobierana jest dopłata w wysokości 25% ceny biletu.

Wysokość lotu balonem jest uwarunkowana ograniczeniami przestrzeni powietrznej. W bliskiej okolicy Warszawy jest to od 600 m do 1 km.

Oczywiście! Zachęcamy do nagrywania i robienia zdjęć podczas lotu i nie pobieramy za to żadnych dodatkowych opłat.